• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

מתנות לידה שכל אחת תרצה לקבל

מתנות לידה שכל אחת תרצה לקבל

כשתתחילי לחפש מתנת לידה לחברה או לבת המשפחה שזה עתה ילדה תינוק חדש, תתפלאי למראה כל האפשרויות. איך תדעי לבחור את המתנה הטובה ביותר? את המתנה שההורים יעריכו, ישתמשו בה לעתים קרובות או ישמרו כמזכרת? 

יש הטוענים שמתנות הלידה הטובות ביותר הם פריטים שההורים ישתמשו בהם בפועל. ולמרות שזו אולי לא המתנה הכי מרגשת שרצית להעניק, זו בהחלט המעשית והפרקטית ביותר. אחרי הכול, את רוצה שהמתנה שלך תהיה משהו שההורים הטריים יוכלו להשתמש בו כדי להקל על החיים שלהם, ולא רק חפץ חמוד שלא משרת שום מטרה.

אם את מתקשה להחליט מהי המתנה הטובה ביותר עבור היולדת והתינוק החדש, אנחנו כאן לעזרתך עם טיפים שיעזרו לך לבחור את המתנה שכל אימא טרייה תרצה לקבל.

סוף מעשה במחשבה פרקטית תחילה

גם אם הפריט לתינוק נראה לך הכי מקסים בעולם, כשאת עומדת לבחור את המתנה הטובה ביותר ללידת התינוק, תמיד שימי את האסתטיקה אחרי הפונקציונליות. 

כשאת בודקת את מבחר המתנות, חשבי באופן פרקטי שאלי את עצמך את השאלות הבאות:

  • האם ההורים צריכים את זה?
  • האם זה יעזור להם עם התינוק?
  • האם יש משהו פרקטי יותר שאוכל לקנות להם?

שלוש השאלות הללו יעזרו לך לקבוע אם המתנה שאת עומדת לרכוש היא זו שההורים החדשים באמת ישתמשו בה.

אם את מתכננת מתנה גדולה – חשבי על רכישת עגלה, מיטת תינוק, כסא האכלה או טרמפולינה לתינוק.

אם התקציב שלך קטן יותר – פריטים כמו קרם הגנה לתינוק, שמפו לתינוק, סינרים לתינוק או אמבטיית פלסטיק לתינוק – יכולים להיות רכישה חכמה.

לברר, לא להפתיע!

תלוי במערכת היחסים שלך עם היולדת, אבל זה עשוי להיות רעיון טוב להתייעץ עם היולדת לגבי המתנה שהכי תשמח אותה. כך תוכלי לחפש משהו באתרי המתנות לתינוקות באינטרנט, ולמצוא לה את המתנה שהיא בטוח רוצה, ואחרים אולי לא חשבו להביא לה.

תמיד מומלץ לא להסס ולשאול. מתנה בהפתעה, כבודה במקומה מונח, אבל גם רכישת מתנה לאחר התייעצות עם ההורים היא מתנה מכובדת ולא צריך לבטל אותה בהינף יד.

תמיד לקנות מידה גדולה יותר

מבין כל סוגי המתנות ללידה, אחת הבחירות הפופולריות ביותר היא ביגוד לתינוק, ובצדק. לא רק שכיף לבחור בבגד מתוק, אלא שזו גם מתנה פרקטית ביותר, כי בגדי התינוקות מרבים להתלכלך ומוחלפים בתדירות גבוהה במשך היום. לכן, בגד נוסף תמיד יהיה יעיל ופרקטי.

הכלל היחיד שיש לעקוב אחריו ברכישת בגדי תינוקות הוא: לבחור בגד במידה אחת גדולה יותר. אם את לא בטוחה אם הילד ייכנס לאוברול בגודל מסוים או לא, בחרי במידה גדולה יותר.

תינוקות תמיד יכולים לגדול לתוך הבגדים, אבל אם תרכשי בגד קטן מדי, המתנה סתם תתבזבז. בנוסף, מכיוון שתינוקות נולדים בגדלים שונים, לפעמים כדאי לחשוב פעמים אם מתנה שגודלה 3-0 חודשים, היא בכלל בחירה הגיונית, במיוחד אם את לא מתכננת לבקר את היולדת מיד אחרי הלידה. עד שתגיעי לבקר, הבגד יהיה קטן מדי.

הימנעו ממתנה שנועדה לקשט את חדר התינוק

קישוטים לחדר הילדים הם מקסימים, אין ספק, אבל עדיף לא לרכוש את אלה כמתנת לידה. וזאת משתי סיבות:

הראשונה היא שרוב ההורים רוצים לקשט את חדר הילדים בסגנון שלהם. הסיבה השנייה היא שהקישוטים אינם מתנה פרקטית, ולמרות שהם עשויים להאיר את חדר התינוקות, הם לא יהיו פריט שממש דרוש ליולדת או לתינוק פיזית, או משהו שהם ישתמשו בו באופן קבוע.המאמר נכתב באדיבות KUKU – https://www.kukubaby.co.il


נגישות