• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

אפשרויות הלימודים בתחום הקוסמטיקה

חשיבות ההקפדה והטיפוח גם לאחר ניתוחים פלסטיים

רבים (ובעיקר רבות) יודו ויתוודו- אם יתבקשו להישבע- כי המשפט “הבל היופי ושקר החן” הם הם ההבל והשקר. ניתן לדעת זאת על פי הביקוש לשירותיהן של קוסמטיקאיות, מעצבות שיער ומאפרות, כמו גם על פי הביקוש של נשים רבות ללמוד מקצועות בתחום הקוסמטיקה.

הזמן והמשאבים שנשים מוכנות להשקיע בטיפוח חזותן בכלל ובמרקם עור פניהן בפרט מהווה הוכחה לחשיבות שהן מייחסות לקוסמטיקה בחייהן, מה שעשוי להסביר את בקישו ללימודי קוסמטיקה.

מוסדות לימוד ייעודיים מציעים מגוון קורסים בתחומי הקוסמטיקה. מדובר בקורסים מקצועיים, שבמהלכם מתנסות הלומדות בעבודה מעשית, תוך ליווי צמוד ופיקוח של מורות שבהן בעלות מקצוע בעצמן.

נשים רבות צורכות שירותי קוסמטיקה ומבצעות במסגרתן גם ניתוחים פלסטיים כחלק מהמאמץ והרצון להתייפות ולהיראות רעננות ואף צעירות מכפי גילן.

לימודי איפור

אחד הקורסים המבוקשים הוא לימודי איפור, שבו מתוודעות הלומדות ומתנסות במספר גדול של טכניקות וסגנונות איפור תוך רכישת מיומנויות וכלים  המאפשרים להם לצאת עם סיום הלימודים – ותעודה על הקיר- לעבודה מעשית במכוני יופי קיימים או במכון ביתי שהן פותחות.

נשים רבות נזקקות לאיפור מתמיד בשל ההכרח להיראות ייצוגיות, כגון: מרצות, מגישות טלוויזיה וכמובן- כלות. ברשת בתי ספר לאיפור מקצועות היופי, לדוגמה, מוצע לימוד יסודי הכולל, בין השאר, איפור אופנה, איפור לצילומים, איפור כלות, איפור לפרסומות ועוד. מדובר בלימודים מעשיים המתכתבים עם הדרישות והביקוש בשוק.

לימודים בתחום הקוסמטיקה הם לימודים מוכווני מטרה. הם מאפשרים רכישת מקצוע מבוקש בתוך זמן קצר ופותחות שערים ואופק תעסוקתי מבטיח לבוגרות הקורסים השונים.

קוסמטיקה טבעית

בשנים האחרונות, כאשר ניכרת מגמה של שיבה לטבע, אשר בין השאר מסמל אותה גם ריבוי העוברים לתזונה צמחונית ואף טבעונית, גם הטרנד של קוסמטיקה טבעית צובר תאוצה. תכשירים טבעיים, אורגניים, שאינם מכילים כימיקליים ותוצרי לוואי של נפט, מוצגים כייחודיים ואיכותיים, התורמים לשיפור לימודי קוסמטיקה טבעית מתאימים למטפלים ברפואה משלימה ולקוסמטיקאיות שרוצות להגדיל את סל השירותים שהן מציעות. קורסי העשרה בתחום זה נמשכים כ- 50 שעות לימוד קורסים מקצועיים ומעמיקים יותר נמשכים בין 100 ל- 150 שעות לימוד.

מי שרוכשים ידע בתחום זה יכולים לעבוד באתרי ספא ובמרכזי בריאות, בקליניקות לרפואה משלימה או לעסוק בהכנת מוצרים ותכשירים על טהרת החומרים הטבעיים כגון: משחות, סרומים, סבונים, בשמים ועוד.

 הערך המוסף של לימודי קוסמטיקה

הערך המוסף של לימודי קוסמטיקה הוא בהתוודעות אל חומרים ותכשירים המיועדים לשיפור מרקם האור ושדרוג מראהו. הן מאפשרות למסיימות לטפל בזולת וגם בעצמן. מגוון הקורסים הוא רב ובכל פעם ניתן להוסיף עוד קורס בעוד תחום ובכך ליצור מאגר ידע עיוני ומעשי ובעיקר לרכוש כלים יישומיים, שניתן להפיק מהם תועלת כקוסמטיקאיות ובטפלות בתחום עשיר זה.

על מנת לקבל מידע מפורט על אודות אופי הלימודים ומתכונתם, תחומי הלימוד ומחירים, יש להתקשר ישירות עם מקום הלימוד. על פי רוב ניתן לשלב את הלימודים עם עבודה או לימודים אחרים.


נגישות