• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

קופרוז

קופרוז היא בעיה שכיחה בעור הצוואר, המחשוף או עור הפנים הבאה לידי ביטוי בדמות נימי דם מורחבים בולטים. עורם של אנשים אשר סובלים מהתופעה אדמומי וישנן פעמים בהן תופעה זו יכולה להיות מסוכנת לבריאות ולא רק בעלת מראה לא אסתטי. רבים מתארים את המראה של הקופרוז כקורי עכביש בפנים.

שמירה על אורח חיים בריא

כל אדם אשר סובל מהתופעה חייב להקפיד על אורח חיים בריא אשר יבוא לביטוי בהימנעות מחשיפה לשמש, הימנעות ממצב שבו עור הפנים יעבור טיפול אדים, והימנעות טוטאלית ממשקאות המכילים אלכוהול.

שימוש במוצרים עדינים לפנים, כמו למשל תערובות מיוחדות של שמנים המיועדים לעור הפנים, יעזרו לכיווץ של כלי הדם בפנים ולרוב יגרמו לשיפור משמעותי במצב. בנוסף, מומלץ להשתמש במי צמחים.

כל אחד מודע לעובדה כי תזונה יכולה להשפיע לטובה או לרעה על גופינו ואנשי מקצוע רבים טוענים כי כמעט כל בעיה יכולה להשתפר או להיפתר כליל על ידי תזונה המותאמת לבעיה. במקרה של קופרוז מומלץ לצרוך פירות וירקות טריים, במיוחד ירקות צהובים וירוקים, בצלים ושום אשר מכילים ביופלבונואידים אשר מחזקים לעיתים את הדפנות של כלי הדם. בנוסף, פירות המכילים ויטמין סי יעזרו גם כן.

תופעה זו של נימי דם מורחבים באה לידי ביטוי בעיקר בחודשי הקיץ, אך היא גם יכולה להיות גנטית ולהופיע בכל חודש בשנה. היא מופיע בדרך כלל אצל אנשים עם עור בהיר אשר שותים כמויות גדולות של אלכוהול או נוטלים תרופות שונות, כמו למשל אנטיביוטיקה.

כיצד מטפלים בבעיה?

אנשים רבים אשר סובלים מהתופעה מבקרים בתדירות קבועה אצל נטורופתים ואנשי מקצוע מתחום הרפואה המשלימה וזאת משום שאין פתרון מוגדר או חד משמעי לבעיה. איש מקצוע יציע לאדם הסובל מקפרוז מגוון דרכים ליישום עד אשר נמצאת הדרך אשר תוביל להטבה במצב.

ההמלצות הן לעיתים:

קוסמטיקאית מוסמכת- התייעצות עם קוסמטיקאית מוסמכת תוכל לעזור לכם לבחור את התכשירים המתאימים לעור פניכם. יש לזכור כי הטיפול בבעיה מאותו רגע בו אתם מאתרים אותה יכול למנוע את החמרתה ולרוב מדובר בבעיה אשר מופיעה בחלקים שונים של הפנים ולכן חשוב מאוד שקוסמטיקאית תאבחן את עור הפנים שלכם ולא ייווצר מצב בו תגרמו יותר נזק לעורכם על ידי כך שתמרחו תכשירים שאינם מתאימים או משחות מסוימות גם על חלקי העור אשר אינם סובלים מהבעיה.

  • הימנעות מחום – אין להתקלח במים חמים מאוד או רותחים ויש להימנע מרחיצה בג’קוזי או כניסה לסאונה.
  • טיפול יתר – אל תלחצו או תשפשפו את האזור הנגוע בקפרוז במטרה להטיב את המצב, המצב יכול רק להחמיר על ידי ביצוע פעולות אלו.
  • אלכוהול – הימנעו מהכנסת אלכוהול לגופכם או מריחה של תכשירים המכילים אלכוהול על אזורים הסובלים מקופרוז.
  • הגנה – תמיד השתמשו בקרם הגנה הגד השמש ומרחו ג’לים אשר מיועדים להרגעה של העור (מומלץ ג’לים טבעיים, כמו אלוורה).

נגישות