• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

פטרת ציפורניים

כפות הרגליים וכפות הידיים הם איברים בגופינו אשר אנו חושפים על בסיס קבוע. איברים אלו נחשפים בעיקר בימי הקיץ, בהם אנו נוהגים לבלות על חוף הים.

מי שסובל מפטרת בציפורניים בוודאי מכיר את התחושה הלא נעימה המתרחשת כאשר הוא חולץ נעליים או לוחץ ידיים לחברים ואם כחלק מפגישה עסקית.

פטרת ציפורניים היא תופעה שכיחה ורבים נוהגים לסבול ממנה, אך טיפול מסור, נכון ומקצועי, יכול לפתור את התופעה במהירה.

על מנת להבין מאיזה סוג פטרת ציפורניים אתם סובלים, יש לערוך בדיקות מעבדה אשר מתבצעות באופן יום יומי, בכל אחת מקופות החולים.

את הבדיקה תערוך לכם אחות, והיא אורכת לא יותר ממספר דקות ספורות. האחות תיקח דגימה מהציפורן ומעור כף הרגל ותשלח אותה למעבדה. במעבדה יבצעו הרבייה ויגדלו את הפטרייה עד מצב בו יצליחו לקבוע איזה סוג פטרייה יש בציפורניי כף רגליכם, או היד שלכם.

בדיקה כזו של סוג הפטרייה במעבדה לוקחת בממוצע כחודש וחצי לכל היותר.

הפטרייה הנפוצה ביותר ממנה סובלים רבים, היא פטריית השמרים אשר ללא טיפול ראוי, לא תעבור מעצמה.

סוגי טיפולים לפטרת ציפורניים

פטרת הציפורניים כאמור היא תופעה שכיחה מאוד וכל אדם אשר סובל ממנה, צריך לגשת אל הרופא על מנת לקבל טיפול הולם שבסופו הציפורן תוחזר למצבה הטבעי, דהיינו ציפורן בריאה .

  • טיפול בלייזר – בשנים האחרונות התפתח טיפול הלייזר בציפורן בעלת פטרת, אשר עוזר לרבים להחלים מהפטרת ללא עזרה של כדורים שונים. טיפוליים בלייזר לא דורשים מהמטופל מאום, פרט להגעה מסודרת לסדרת טיפולים שתוכננו מראש. ההשקעה הכספית אינה גבוהה במיוחד, וכל אדם ממוצע יכול לעמוד בה.
  • טיפול בכדורים – טיפול נוסף ונפוץ הינו טיפול בעזרת כדורים. טיפול זה אומנם מוענק על ידי רופא העור אך יש בו סיכונים לא מבוטלים, לרבות פגיעה בכבד אשר יכולה להיות פגיעה בלתי הפיכה. במהלך הטיפול, יאלץ המטופל לבצע בדיקות דם כל תקופה, על מנת לוודא כי הכל תקין וכי אין בעיה שמתפתחת בכבד. הטיפול לרוב הוא ארוך מאוד ולוקח מספר חודשים (עד שלושה חודשים). כמו כן, נדרשים בדיקות וביקורים חוזרים אצל הרופא הפרטי ורופא המשפחה.
  • משחות – פעמים רבות מתקבלת ההחלטה להתחיל את הטיפול הראשוני דווקא עם משחות ולא בעזרת כדורים. משחות אלו יכולות יעילות אך גם כאן הטיפול אורך זמן רב יחסית.

 

לסיכום, אין ספק כי מי שיכול להרשות לעצמו מבחינה כלכלית טיפולים בלייזר, רצוי שיעשה זאת. בצורה זו ייחסך ממנו זמן טיפול והוא לא יחדיר לגופו כדורים שעלולים לגרום לו לבעיות בריאותיות.


נגישות