• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

נפלאות האוסטאופתיה

אוסטאופתיה? מה זה?

למרות שהשיטה כבר התבססה בארץ ישנם עוד רבים שאינם יודעים במה מדובר ואיך הדבר יכול באמת לעזור להם לשקם מכאובים בגוף, להקל ואף לפתור בעיות רבות. אז ראשית, אוסטאופתיה הינה שיטת ריפוי שנוסדה בארה”ב במאה ה- 19. האוסטאופת שהוא המטפל באוסטאופתיה עובד בצורה יסודית, טבעית וידנית בגופו של הפציינט. השיטה מתמקדת בבעיה עצמה בניגוד לרפואה הרגילה שאנו מכירים שלרוב נוגעת בסימפטומים.

ברונו רוזמבלום D.O (Doctor Of Osteopathy) מחלוצי השיטה בארץ מסביר שמדובר בעצם בשיטה שמאפשרת לגוף להביא לריפוי עצמי, המטפלים רק עוזרים לו. בעזרת תזוזות עדינות של הרקמות, העצבים והעצמות במכלול הגוף וסביב האזור הבעייתי ניתן לפתור בעיות רבות כגון מיגרנות, כאבי גב תחתון ועליון, כאבי ראש, רגליים, ברכיים, בעיות בהריון ואף להביא ללידה קלה ובריאה יותר על ידי הפחתת הטראומה של היולדת והיילוד והכנת הגוף ללידה. בנוסף ישנם פתרונות רבים ליום שאחרי הלידה, כשהיילוד מראה סימנים של מצוקה, אי נוחות, בכי מוגזם, בעיות גזים ועוד.

השיטה בעצם מיועדת לקהל רחב ומכוונת אפילו לספורטאים ולפציעות שנגרמות עקב כך כתוצאה משחיקה של איברים מסוימים. זאת בגלל התנועה החוזרת בענפי ספורט שונים, לדוגמא טניס. קהל נוסף שבהחלט נעזר בשירותים אלו הם קהל גיל הזהב על שלל אתגריו הגופניים.

היתרון של המרכז שהוא מאפשר ליהנות ממגוון רחב של מטפלים ומומחים, גם באוסטאופתיה אך לא רק, במקום תוכלו ליהנות משירותים של הומאופתיים, מדקרים סיניים, פיזיותרפיסטים נטורופתים ועוד. כל מטפל ממוקם במקום אחר באר, מהדרום ועד הצפון וכך בעצם הטיפול נגיש לפי אזורים בארץ. בנוסף ניתן להזמין מטפל הביתה (תלוי באזור המגורים).

באירופה ובארה”ב השיטה מאוד נפוצה ושכיחה, כך שאפילו לכל ידוען כיום יש מטפל מתחום זה. שכיחות הטיפולים משתנה מאוד מאדם לאדם, אך לרוב מטופל שיגיע בפעם הראשונה יאובחן ויקבעו לו מספר טיפולים צמודים על מנת לטפל במקרה שלו. לאחר מכן הוא יצטרף להגיע בפערים יותר גדולים אם בכלל. שוב, מדובר על דוגמא והדבר יכול להשתנות ברמת חומרת המצב.

כפי שכבר ציינו בעבר, האוסטאופתיה אינה מתיימרת להחליף את הרפואה הקונבנציונלית ואם מטופל החליט להתחיל טיפול שכזה שיכול לכלול ניתוחים, זריקות או תרופות יכול לפתוח בטיפול אוסטאופתי במקביל לטיפול הקיים. כמובן ששוב נאמר ששתי השיטות שונות בתכלית והדבר מתחיל עוד לפני הטיפול עצמו אלא בחשיבה הטיפולית.

לסיום, אז מהי אוסטאופתיה? אנו מקווים שהצלחנו להבהיר זאת בקצרה.

אם יש לכם שאלות או שברצונכם לנסות וליהנות מטיפול טבעי שכזה אנו כאן עבורכם ברונו רוזמבלום וצוות המרכז.


נגישות