• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

מידע חיוני אודות עולם מכשירי השמיעה

מידע חיוני אודות עולם מכשירי השמיעה

ההיסטוריה מלאה במקרים של לקויות שמיעה ברמות שונות. היו כאלו שקיבלו את מצבם ובחרו להמשיך ולחיות איתו. לעומתם, היו אנשים שחיפשו ותרו אחר מענה הולם לבעיה. בימי קדם, אנשים נהגו לעיתים להשתמש במכשירי שמיעה שהיו עשויים מקונכיות או קרני חיות. ישנם תיעודים מאמצע האלף הקודם, המצביעים על ניסיונות למצוא מענה מקצועי לטובת שיפור השמיעה, תוך שימוש במכשירים.

הניסיונות המקצועיים הראשונים לשיפור השמיעה בוצעו באמצעות שפופרת מתרחבת. אלכסנדר גרהאם בל, בן המאה ה-19, לא התכוון, למעשה, להמציא את מכשיר הטלפון; כוונתו הראשונית הייתה לפתח מכשיר שמיעה אלקטרוני לטובת אשתו כבדת השמיעה. הדברים הובילו לכך שבמקום מכשיר שמיעה, הומצא הטלפון. בתחילת המאה הקודמת כבר הסתובבו בשוק מספר מכשירי שמיעה מסורבלים למדי – הם היו קשים לנשיאה וגדולים למדי. יצוין שניתן היה למצוא גם מכשירים נוחים יותר, אך היו, בהתאם, גם יקרים הרבה יותר ועם אורך חיים קצר.

מכשיר שמיעה – ליסינג

כמה משלמים על מכשיר שמיעה? האם יש צורך לרכוש? אולי קיימות אלטרנטיבות? רכישה של מכשיר שמיעה אינה פעולה המבוצעת בכל יום; יש להתייחס לעניין זה ברצינות הראויה, כיוון שאין מדובר בפעולה טריוויאלית, העלות הגבוהה הכרוכה בכך היא אינה פחות ממכשול עבור כבדי השמיעה שהפרוטה אינה מצויה בכיסם. מדובר על הוצאה כספית שעשויה לעלות על 10,000 עבור שני מכשירי שמיעה (לשתי האוזניים). עבור מכשיר שמיעה משוכלל הרבה יותר (מולטי ערוצי), יאלץ המשתמש להוציא הרבה יותר.

קופות החלים השונות החלו להציע השתתפות עבור מכשירי השמיעה – למשל 3000 ש”ח עבור כבדי שמיעה שחצו את גיל 65. בסכום זה ניתן לרכוש מכשיר פשוט למדי. אלו שבכל זאת יעדיפו מכשיר שמיעה מתקדם יותר, יצטרכו להוסיף אלפי שקלים על סכום זה.

אופטימיות בעולם מכשירי השמיעה

מלבד קופות החולים, ישנן בארץ מספר חברות פרטיות העוסקות באופן מיוחד בתחום ליקוי השמיעה ופועלות לשיפור איכות חייהם של כבדי השמיעה. ידוע על לפחות חברה אחת בארץ המייצרת מכשירי שמיעה (ולא מייבאת אותם מחו”ל). חברה זו מתמחה בייצור מכשירי שמיעה מסוגים שונים, המתחלקים לשלוש קטגוריות: מכשירי שמיעה חוץ אוזניים, מכשירי שמיעה תוך אוזניים ומכשירי שמיעה מיניאטוריים ובלתי נראים.

כאמור, מדובר בעסק יקר למדי; על כן נכנס הליסינג גם לעולם זה. בן אדם לקוי שמיעה יוכל לקבל בליסינג מכשיר שמיעה, ממש כמו שאפשר לקבל רכב בליסינג. מדובר, כמובן, בהתפתחות נאה ומבורכת.

מדובר על מחיר של מספר מאות שקלים עבור הפעולה הראשונית, שלאחריה, יתבקש תשלום בסדר גודל של עשרות שקלים בחודש – כדי שלקוי השמיעה יוכל, סוף-סוף, ליהנות משמיעה משופרת, ללא צורך בהוצאות רבות. חברות הליסינג למכשירי השמיעה ידאגו גם לטיפול במכשירים, שהרי העסקה כוללת גם ביטוח והחלפת סוללות למכשיר ועוד.


נגישות