• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

מה התחדש בשנים האחרונות בהשתלות השיניים

השתלות שיניים הן הדרך הטובה ביותר להתמודד עם נשירה של שיניים קבועות, עם עקירות, עם חבלות או עם בעיות חניכיים שהביאו לאובדן שיניים. בתחום זה נרשמו בשנים האחרונות חידושים, בהם כאלה שצפויים לאפשר ביצוע של השתלה גם בקרב מטופלים בעלי עצם לסת מדולדלת. בנוסף, ישנם חידושים שמאפשרים טיפולי השתלות מהירים יותר באחוזי הצלחה משופרים, ואפילו עם פחות כאבים.

חידושים בהשתלות עצם

מחפשים מרפאה לביצוע השתלות שיניים בבאר שבע? אמרו לכם בעבר שאין לכם אפשרות לעבור השתלה בשל עצם לסת דקה, חוסר בעצם או בעיה בסינוס? בשנים האחרונות נמצא פתרון שמשפר את הטיפול, מזרז את ההחלמה ומעניק לשתל אחיזה מצוינת, גם כאשר לכאורה אין די עצם שלתוכה אמורים להכניס את השתל. איך זה קורה? זה קורה בזכות קיומן של טכניקות חדשניות להשתלת עצם.

המטרה בהשתלת עצם היא לעבות את העצם הקיימת, כך שניתן יהיה לקבע את השתל באופן הטוב ביותר. השתלת העצם יכולה להתבצע ממקור אנושי, אבל החידושים האחרונים מבשרים כי יש דרך נוספת. קיימת גם האפשרות לבצע השתלה ממקור אחר מן החי, שהוא פתרון עדיף מבחינת זמינות. חידוש מעניין ונוסף מאפשר ביצוע תכנון ההשתלה באופן מדויק וויזואלי בעזרת תוכנות מחשב. ניתן גם לבצע שימוש במדפסות תלת ממדיות כדי לייצר דגם של העצם ושל האזור שבו תבוצע ההשתלה.

השתלה בתהליך מהיר

עוד חידוש מעניין בא לענות על הקושי של המטופלים לעבור השתלות שמצריכות תקופת טיפול והחלמה ארוכה. ניתן לעשות שימוש בטכניקות חדישות שפותחו רק בשנים האחרונות כאשר רוצים לקצר מאוד את זמן ההחלמה ולהפחית את הצורך בטיפולים מרובים. השתלת שיניים ביום אחד? השתלת שיניים בהעמסה מידית? אלו אינם סלוגנים ריקים של פרסומות שיווקיות. רופאי שיניים בכירים מסוגלים לבצע זאת בלי לוותר על איכות הטיפול. שתלים אפשריים לטיפול מסוג זה נקראים בשם זיגומטיים, והתוצאות מבטיחות בהחלט.

עוד בעניין השתלים והחידושים – בעבר, שתלים דנטליים מקובלים היו מבוססים על אורך נתון, כדי להעניק יציבות מספקת ותמיכה לפעולת הלעיסה. השתלים, אשר בדרך כלל עשויים מטיטניום, בעלי יכולת להיקלט היטב בעצם ולהשיג תוצאה טבעית – גם אסתטית וגם נוחה. מספר חברות בעולם שמו לעצמן למטרה לפתח שתלים חדשים, שיכולים להעניק יציבות מעולה גם אם עצם הלסת מוגבלת. מדובר בשתלים רחבים יותר ובעלי עיצוב ששומר על יציבות מיטבית. תוצאות טובות מבוססות, כמובן, על בדיקת התאמה ועל מקצועיותו של הרופא.


נגישות