• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

מדוע טבעות אירוסין הן טבעות יהלום

מדוע טבעות אירוסין הן טבעות יהלום

אנחנו אוהבות מאד להתייפף ולהתקשט. אנחנו דואגות תמיד להראות במטבנו, להריח טוב, להיות מטופחות, ללבוש את מיטב המחלפות ולסיום להתקשר באביזרים הכי יפים.

אחד הקישוטים שנשים אוהבות ביותר הוא היהלום. בין עם זה טבעת יהלום או שרשרת יהלום, היהלומים תמיד נותנים לנו את ההרגשה היוקרתית והנוצצת, ולא סתם. יהלומים משדרים יוקרה וניצחיות.

לרוב הנשים, היהלום הראשון שהן זוכות לענוד הוא טבעת האירוסין. האם תהיתן מתישהו, מדוע טבעות אירוסין הן לרוב טבעות יהלום?

נכון שיש טבעות אירוסין יוצאות מהכלל שלא עשויות מחומרים הכוללים זהב ויהלומים, ויש כאלו שבכלל במקום לקנות טבעת אירוסין חומרית, מקעקעים את הטבעת על האצבע, אבל עדיין הרוב הגדול רוכש טבעות יהלום כטבעת אירוסין.רוב טבעות האירוסין הנמכרות כיום הן טבעות העשוייות זהב משובצות יהלום מרכזי, ויש כאלו המשובצות אף במס’ יהלומים קטנים בנוסף ליהלום המרכזי.

המנהג הפך להיות נפוץ בכל שכבות העם, ולא רק במעמדי האצולה, החל משנת 1930, ומאז כמעט וכל הצעת נישואין מלווה בטבעת יהלום.מאז התחיל להיות נהוג לתת כמתנת אירוסין לאישה טבעת יהלום.המנהג עצמו התחיל במאה ה-15, כשארידוכס הראשון נתן טבעת יהלום לדוכסית בורגיוני כטבעת האירוסין.

היהדות אינה אוסרת על עיצוב כל שהוא של טבעת אירוסין, ולא מגבילה את החומרים מהם תהינה עשויות טבעות האירוסין, ולכן גם בקרב היהודים הוטמעה המסורת הזו של לרכוש טבעת יהלומים כטבעת אירוסין. למעשה, אפשר “להשתולל” עם טבעות אירוסין מעוצבות, ולשבץ בהן לאו דווקא יהלום אחד מרכזי, אלא אף מספר יהלומים קטנים בנוסף.

מעבר למנהג שנהוג מזה מאות שנים, ישנם עוד סיבות שטבעות אירוסין מתהדרות ביהלומים.

נכון שיש שבוחרים לשדרג עם השנים את טבעות האירוסין שלכם, אבל בד”כ היהלום של טבעת האירוסין נשאר קבוע ומה שמשדרגים זה את עיצוב הטבעת עצמה.אנחנו נוטים להאמין שהנישואין שילוו את טבעת האירוסין יחזיקו לנצח, ולכן רצוי שטבעת האירוסין, שמציינת את מעמד הצעת הנישואין תהיה טבעת ניצחית שלא תתבלה עם השנים. זהב ויהלומים הם שני החומרים שיכולים להבטיח את זה.דבר ראשון – יהלומים ידועים כחומר קשיח וניצחי. כאמרה הידועה “יהלומים הם לנצח”.

טבעת אירוסין אמורה לוות את הזוג לאורך כל השנים, ובכל פעם שהם יראו את טבעת האירוסין, זה יזכיר להם את הרגע המאושר שבו הסכימו להתחתן ולהקים בית ומשפחה, כי לא משנה מה, היהלומים בטבעת האירוסין ינצצו לנצח.

רוב הנשים אוהבות יהלומים וכל אישה תשמח לקבל טבעת יהלום, ולכן ברגע שאתה רוצה הכי לשמח את האישה שלך, ברגע שאתה מציע לה שלהיות שלך לנצח, רצוי לתת לה את המתנה הכי ראויה, והכי משמחת, מתנה שהיא חד פעמית – טבעת אירוסין שהיא טבעת יהלומים!והכי חשוב מדוע קונים טבעות יהלומים כטבעות אירוסין, זה בגלל עוד אימרה מוכרת: “יהלומים הם החברים הטובים ביותר של האישה.”

המידע באדיבות דיימונד ספינקס, טבעות אירוסין.


נגישות