• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

כל מה שצריך לדעת על המסת שומן

אנשים רבים חולמים להיות רזים יותר ולא רק לצרכי נראות אלא גם לצרכים בריאותיים. מאגרי שומן רבים יכולים להיות מסוכנים מאוד כיוון שהם גורמים להעמסה על הגוף ועלולים לגרום לבעיות בריאותיות. למרות שיש דרך טבעית להרזות יחד עם דיאטה ופעילות גופנית הדבר לא תמיד מצליח מכל סיבה שהיא. לפעמים אנשים רוצים להיות בריאים יותר ויפים יותר בכל מחיר אך מסרבים לעבור ניתוח פולשני כמו קיצור קיבה או ניתוח שרוול. המסת שומן היא אחת הדרכים הטובות והחדישות ביותר וכדאי שתכירו אותה לעומק.

להכיר את התהליך ואת הסוגים השונים

לפני שמתחילים בתהליך של המסת שומן חשוב להכיר את התהליך ומה הוא כולל. כמובן שיש השלכות לכל טיפול שנעבור ולפעמים זה דורש הכנות מקדימות או תקופת התאוששות אליהן חייבים להתכונן. המסת שומן אמורה להעלים את מצבורי השומן בעור שדרך כלל נובעת מגנטיקה, תרבות צריכה וכמובן לידה. מצבור השומן קשה מאוד להסרה למרות דיאטות ופעילות גופנית ומדובר בעיקר על שומן עודף באזור הבטן, הסנטר, הזרועות והחזה.

המסת שומן באמצעות זריקות

יש שתי דרכים להמיס שומן, אחת מהן היא בלייזר ואחת מהן היא באמצעות זריקה. המסת שומן באמצעות זריקה למעשה פוגעת בתאי השומן ומפרקת אותם. במהלך הטיפול ניתנות זריקות במקומות ספציפיים בהם יש צורך לפרק את השומן, זריקה זו שימשה בעבר טיפול אצל אנשים שסובלים מתסחיפי שומן. הטיפול באמצעות הזריקה אינו מתאים לכל אחד ויש לו הגבלות בריאותיות.

המסת שומן בלייזר

זהו טיפול הרבה פחות פולשני ולמעשה אין שום חדירה לעור של המטופל. הטיפול בטוח הרבה יותר ואין שימוש באף חומר כימי. השומן עצמו מפורק לחלקיקים באמצעות קרני לייזר, נספג בדם ולאחר מכן עוזב את הגוף בזמן חילוף החומרים. הטיפול בלייזר אינו כרוך בתופעות לוואי חמורות או סיכונים ומלבד אדמומיות באזור הטיפול כאשר הסימנים האלו חולפים אחרי כמה ימים.

מהי המסת שומן בקור?

המסת שומן בקור היא תהליך חדיש שבו משתמשים במכשיר שנקרא ‘קולטק’, בפעולה שאינה פולשנית ובה מפורקים תאי השומן. תאי השומן רגישים לקור, הרבה יותר משאר התאים והרקמות כמו למשל שריר או שכבת העור העליונה. המכשיר עצמו אינו גדול במיוחד ובאמצעותו ניתן להקפיא את האזורים המבוקשים כך שתאי השומן ייפגעו ויתפרקו אך הרקמות האחרות יישארו בריאות ותקינות. הקור גורם לנזק בלתי הפיך לכל תאי השומן באזור ובאופן טבעי הגוף מסלק את אותם תאים מתים לצמיתות. כך ניתן להצר את ההיקפים ובלי שימוש בחומרים כימיים ובוודאי לא בטיפול פולשני.


נגישות