• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

טיפול כינים

טיפוח הוא אולי הקריטריון החשוב ביותר בחיינו.

ללא שמירה על טיפוח, המראה הכללי שלנו נפגם, אך מעבר לכך עלולה להיפגם גם בריאותינו.

על מנת לשמור על טיפוח כיאות, יש להתחשב במספר קריטריונים בסיסיים, אחד מהם קשור אל תופעת הכינים.

ילדינו חוזרים פעמים רבות מהגנים או מבתי הספר כשעל ראשם מטיילות כינים.

תופעה זו אינה חריגה וכל הורה מודע לכך שבהחלט קיימת אפשרות שהילדים ידבקו בכינים מילדים אחרים השוהים איתם באותו מתחם, ועל כן רוב ההורים עורכים מדי תקופה בדיקת כינים.

ילד אשר נדבק בכינים, חייב לעבור טיפול מקיף על מנת להיפטר מהן ולהמשיך בחייו ללא הצקה זו.

הכינים על הראש, אינן גורמות למצב בריאותי חמור, אך הן בהחלט לא נעימות עבור הילד שעל ראשו הן מתרוצצות. הכינים למעשה מוצצות את דמו של הילד או המבוגר, וגורמות לגרד בראשו, דבר שחייב להיפסק.

ילד אשר לא מפסיק לגרד את הראש, הוא ילד מתוסכל אשר חווה אי נוחות במהלך היום וסביר להניח כי זה מסיח את דעתו ואת תשומת ליבו מהפעילות החינוכית והחברתית. על מנת להפסיק את הגרד, חשוב לבצע טיפול כינים יסודי על ידי תכשירים מובילים. אם אינכם יודעים כיצד נכון לבצע זאת, פנו אל מומחים שיסייעו לכם בתהליך.

מה מצריך טיפול כינים

שימו לב כי אם נמצאו ביצי כינים בראשו של הילד, במרחק של 1 ס”מ מהקרקפת, אין צורך לבצע טיפול משום שאין זה מעיד על כינים אשר חיות בראש ועל כן אין חשש.

מאידך, אם אכן נמצאו כינים או ביצים על קרקפת הראש, מומלץ למהר ולרכוש חומרים בהתאם לגילו של הילד.

שימו לב כי ילדים אשר טרם עברו את גיל שנתיים, אל לכם להשתמש בחומרים כימיים בראשם אלא למצוא דרכים חלופיות שאינן מערבות את התכשירים המכילים חומרים כימיים.

תכשירים לטיפול יעיל, הם אלו אשר מצליחים לקטול את הכינים ואת הביצים בבת אחת מבלי להשאיר שאריות שיכולות להתרבות במהירות תוך פרק זמן קצר.

דרכים לקטילת תופעת הכנמת

כיום, ידוע על מספר דרכים אפקטיביות לביצוע טיפול:

  • תכשירים הנמכרים בבתי מרקחת בעזרתם קוטלים את הכינים
  • סירוק השיער בעזרת מסרק סמיך אשר משיל את הכינים מהראש
  • נטילת תרופה דרך הפה אשר לא מאפשרת לכינים או לביצים להישאר בחיים על הראש או אף להתרבות.

בכל מקרה בו זיהיתם כינים על ראשכם או על ראש של אחד מבני משפחתכם, גשו והתחילו בטיפול שיחסוך מכם אי נעימות. חשוב לדעת כי למרות שהכינים מציקות, הן עלולות גם להיות לא נעימות מבחינה חברתית. ילד עם כינים הוא ילד אשר שאר הילדים לא מתקרבים אליו, על מנת לא להידבק.


נגישות