• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

הטבע לרשות הקוסמטיקה – חומצה הילאורונית

הטבע לרשות הקוסמטיקה – חומצה הילאורונית

כשהטבע מחליט שאנחנו צריכים להזדקן אז אנחנו לוקחים אותו והופכים צעירים יותר. הפוך על הפוך. בטבע, יש בגוף חומצה הילאורונית שתפקידה העיקרי הוא לסחוף נוזלים ולהחזיק רקמות שבין תאים. היא נמצאת בכל מקום בין התאים ודואגת גם לייצור קולגן ואלסטין. אלה האחרונים הם חביבנו כיוון שהם מטפלים גם בעור, מגמישים אותו ומותחים אותו. שלושתם, החומצה ההילאורונית וחבריה הקוסמטיקאיים הטבעיים, נחלשים עם השנים ככל שאנחנו מתקרבים לזקנה.

יצור סינתטי של חומצה הילאורונית

כשאי אפשר לסמוך על הטבע שיתחשב בדרישות שלנו מתגייסת הכימיה, התעשייה הכימית מייצרת חומצה הילואורנית באופן סינתטי. לא טבעי אבל זהה כמעט לגמרי. החומצה ההילאורונית המלאכותית מתגייסת לטובת החלקת עור והעלמת קמטים. הקמטים שהיא מסוגלת להעלים הם אלה שנמצאים בדרך כלל מתחת לזוויות העין וליד זוויות הפה. החומצה הטבעית לא אוהבת פינות אבל שם בדיוק העור שלנו נופל וכשהעור ליד האף מגיע אל קצות השפתיים אז כדאי להתחיל לטפל.

העלמת קמטים באמצעות חומצה הילואורנית

הרבה מאוד אנשים, העוסקים בקוסמטיקה פרא רפואית משתמשים בחומצה הילוארנית להעלמת קמטים. החומצה ההילואורנית מוזרקת אל העור שצנח וכיוון שהיא שמנונית וחזקה היא מותחת אותו מתוך האפידרמיס. בנוסף, כאמור, היא סופחת נוזלים ומעניקה לו גמישות מחודשת. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית באמצעות מחט עדינה ואין לו תופעות לוואי חריפות כיוון שהגוף מכיר את החומר, שדומה מאד לחומר שנמצא אצלו באופן טבעי, רק שקיים פחות עם השנים.

מן הקוסמטיקה לאורתופדיה

כאמור, חומצה הילואורנית נמצאת בגוף בכל מקום בין התאים ומתוך כך היא נמצאת גם בנוזלים שמקיפים את המפרקים ואחראים על גמישות התנועה. במקרים בהם סחוס או רצועה נשחקו אזי הזרקה של חומצה זו אל המפרק תשפר את התנועה ותקל על הכאבים. גם כאן מדובר רק בהזרקה מקומית ללא תופעות לוואי נלוות.


נגישות