• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

הבהרת כתמי עור

העור שלנו חשוף עד מאוד לאור השמש במרבית שעות היום והקרינה עליו הינה גבוהה במיוחד בימי הקיץ הלוהטים במחוזותינו – איך הדבר משפיע על עור הפנים וכיצד ניתן להישמר בעניין?

העור שלנו מורכב בבסיסו מכמה שכבות ולחיצונית שבהן תפקיד חשוב בהגנה על השכבות הפנימיות. בשכבה זאת נמצא פיגמנט בשם מלנין אשר נותן לעור את צבעו. תפקיד המלנין הוא להגן על העור מקרינת השמש, הוא סופג ומחזיר את קרני השמש ובכך מונע נזק לעור – זהו למעשה תהליך השיזוף.

הפיזור של הפיגמנטים (חומרי הצבע) בעור אינו תמיד אחיד ובמקומות מסוימים מצטברים פיגמנטים בכמות רבה מדי וכך נוצרים כתמי עור. הסיבה העיקרית לפיזור שאיננו אחיד היא החשיפה לקרינת השמש. בנוסף, ניתן למנות סיבות נוספות להופעות כתמי עור שמקורן בגנטיקה, בתזונה, בבעיות בבלוטות התריס, בגלולות למניעת הריון, בתחליפי הורמונים, בתרופות ובגיל – ככל שמתבגרים כך גוברת הנטייה לפיגמנטציה.

היכן מופיעים כתמי העור?

כתמי העור יכולים להופיע במקומות רבים בגוף: בפנים, בידיים, ברגליים, על החזה, הגב, המפשעה וכו’ כאשר ישנם כתמים אשר נעלמים ואחרים נשארים גם על גופנו לאורך זמן. כתמי העור אינם מהווים לרוב בעיה רפואית ועלולים להופיע אצל גברים ונשים כאחד. גברים, לרוב, אינם מוטרדים מהתופעה אבל מרבית הנשים היו רוצות לנסות ולהעלים אותם.

המומחים בתחום מבחינים במספר סוגי כתמים:

  1. נמשים וכתמי עור שטחיים שנובעים מעלייה בפיגמנטציה.
  2. בכתמי גיל שהינם, לרוב, עמוקים יותר ונוצרו עקב חשיפה ארוכת שנים לשמש.
  3. כתמי הריון רחבים וסימטריים.

חשוב לזכור, כי בכל מקרה מומלץ תמיד לגשת ולבדוק אצל רופא עור, כל סוג של כתם עור חדש שצץ על מנת לשלול בעיית בריאות מסוכנת, כזו או אחרת.

מוצרים ותכשירים שונים לטיפול בבעיה

בימנו ניתן וטפל להעלים כתמי עור באמצעים שונים ומתקדמים כאשר הטיפולים המוצעים הולכים “מהקל אל הכבד” מה שנקרא:

ראשית ניתן לטפל בתופעה באמצעות חומרים אשר חודרים רק לשכבת העור החיצונית. ישנם כיום מגוון תכשירים מומלצים בשילוב מוצרי טיפוח רבים אשר מסייעים בהבהרת כתמי עור אשר מיוצרים על בסיס טבעי (קרמים, סרומים, ומשחות) ומריחה שלהם על העור אינה פוגעת בתהליך הטבעי של הגוף – חלקם אף מסוגל לבצע קילוף עדין של העור, לתת מענה נקודתי ולטשטש את גבולות הכתם הקיים.

קיימים גם תכשירים שמעכבים את ייצור המלנין ובהם מומלץ להשתמש רק בחורף ולהימנע מחשיפה לשמש. הסיבה לכך היא שהעיכוב ביצירת המלמין שנועד להגנה גורם לכך שרמת הגנת העור נפגעת. חומרים אלו ניתן למצוא בריכוז שונה ומגוון.

אפשרויות טיפול נוספות

לצד או כתחליף לתכשירי הטיפוח והקוסמטיקה השונים, ניתן לבצע כמובן גם טיפולים רפואיים מתאימים שחודרים לשכבות עמוקות יותר של העור. ניתן גם לרכוש תרופות וחומרים באמצעות מרשמי רופא ואפשר גם לבצע טיפולים במרפאות, במכוני טיפוח ובבתי חולים.

מכל מקום, כל מי שסובל מבעיית פיגמנטציה יכול לטפל באמצעות תכשירים מגוונים שמיוצרים על ידי יצרניות מובילות בעולם. מומלץ לרכוש מוצרי טיפוח איכותיים אשר ריכוז החומר הפעיל בהם הינו תקני ומסוגל לתת מענה הולם לצרכי המשתמש. כתמי עור באזורים גלויים מפריעים מאוד לנשים ותכשירים אלו יכולים לסייע.

ברור הוא, בכל מקרה ותרחיש, שיש צורך להתאים את התכשיר לעור של המשתמש/ת, ולשם כך, מומלץ ואף בגדר חובה להתייעץ עם גורם מקצועי מוסמך בתחום, לנסות ולהתרשם מהתוצאות.


נגישות