• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

דיקור סיני בהריון – כל מה שחשוב לדעת

דיקור סיני בהריון – כל מה שחשוב לדעת

עם כל תופעות הלוואי שיש בהריון, בחילות, הקאות, כאבים, עלייה במשקל, נפיחות ועוד, יכול מאוד להיות שדיקור הגוף לא יהיה בראש סדר העדיפויות שלך. אבל קחי בחשבון, שאימהות רבות דווקא משבחות את הדיקור ומעידות שהוא עושה עבורן פלאים, דווקא בהרחקת כל המיחושים הללו, בהקלה על תופעות שכיחות, הפחתת כאבים ושיפור אי הנוחות.

מהו דיקור סיני?

דיקור סיני זו שיטת ריפוי אשר כנגזר משמה, מגיעה אלינו מסין. שיטה זו מבוססת על הרפואה הסינית המסורתית שמאמינה שבגוף פועלים שני כוחות מנוגדים, יין ויאנג. חוסר איזון בין שני הכוחות הללו יוביל לחסימה של זרימת האנרגיה (הצ’י) במסלולים פנימיים שונים לאורך גופינו (מרידיאניים). במהלך הדיקור, מוכנסות מחטים דקיקות לאזורים שונים בגוף לאורך אותם המרידיאניים, כדי להחזיר את האיזון ולשפר את הבריאות.

האם זה עובד?

מחקרים מצאו שהנקודות שבהן מבצעים דיקור חופפות לאזורי עצבים עמוקים, ובעת סיבוב המחטים, העצבים מופעלים. כתוצאה מכך משתחררים כימיקליים במוח כמו למשל אנדורפינים, אשר גורמים לתחושה טובה ויש להם תפקיד חשוב בשליטה על כאבים ועל התנהגות רגשית כמו מתח או פחד. האנדורפינים מסייעים לשיכוך כאבים ולשיפור מצב הרוח ובכך עוזרים להקל על תסמיני ההריון השונים.

מה היתרונות של דיקור סיני במהלך ההריון?

נשים רבות מעידות שדיקור סיני בהריון עוזר להן להתמודד עם תופעות שונות במהלך ההריון כמו צרבת, עצירות, נפיחות ברגליים, תסמונת התעלה הקרפלית ועוד. ישנם מחקרים שמראים שבכוחו של דיקור סיני להפחית את בחילות הבוקר, כאבי אגן וגב תחתון, תסמיני דיכאון, כאבי ראש ולסייע גם בבעיות שינה במהלך ההריון.

האם ישנו סיכון?

כאשר הדיקור מבוצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים בעלי הכשרה, תעודות וניסיון, הוא נחשב לבטוח והסיכונים מעטים. מרבית הסיכונים קשורים לאופן הדיקור בכללי וכוללים כאב באזור המטופל, אדמומיות, זיהום במקומות החדרת המחטים או פציעות, במידה והמחטים הוכנסו עמוק מדי.

בנוסף החשש הגדול ביותר הוא לגבי המיקום שבו מבצעים את הדיקור. יש מספר נקודות דיקור שעלולות לגרום לצירים ולכן כדאי להימנע מהן במהלך ההריון, אלא אם כן הגיע המועד ורוצים לזרז את התהליך.

טיפים לדיקור סיני במהלך ההריון

אם את שוקלת אם לעבור דיקור סיני במהלך ההריון, רגע לפני שאת מזמינה לעצמך תור, שימי לב לנושאים הבאים:

  • התייעצי עם הרופא – טיפולים אלו נחשבים לבטוחים בדרך כלל, אך אף פעם לא מזיק להתייעץ עם הרופא המטפל ולשאול את דעתו בנושא, תוך התייחסות למצבך הבריאותי באופן ספציפי.
  • בחרי את המטפל בחוכמה – כמובן שלא כדאי לבחור בכל מטפל אקראי שאת רואה באינטרנט אלא באדם מקצועי בעל הכשרה מתאימה, שמבצע באופן תדיר דיקור סיני לנשים בהיריון.
  • בדקי עלויות – התייעצי עם המטפל לגבי כמות הטיפולים שאת זקוקה להם ועלותם. כמו כן בדקי עם קופת החולים שלך האם את זכאית להשתתפות מטעמה במסגרת הביטוח הרפואי עבור כאלו טיפולים במהלך ההריון.

ולסיום, אינך אמורה להרגיש כל תופעות לוואי לאחר דיקור, אך אם את חשה התכווצויות או כאבים, מומלץ לפנות בהקדם לגורם רפואי.


נגישות