• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

בחירת שמלה מושלמת לאירוע

בחירת שמלה מושלמת לאירוע

אם את מוזמנת לאירוע, או שאת עתידה להיות במרכז האירוע, ברור דבר אחד: את תשקיעי מאמצים לא מבוטלים, ולעיתים גם לא מעט כספים, ביצירת ההופעה המושלמת. השמלה שלך חייבת להיכנס לתוך התמונה, כאשר בכוחה לשנות לטובה את המראה שלך ב-180 מעלות. מה שחשוב להדגיש הוא שבחירת השמלה האידיאלית אינה מובנית מאליה, כאשר יש מגוון אינסופי של דגמים ואפילו אפשרות ליצור שמלה מאפס. אז איך מקבלים את ההחלטה הטובה ביותר?

סקירת הקולקציות העדכניות (וסוגיית ההתאמה)

תחום האופנה בכלל, והשמלות בפרט, כוללים בתוכם אופנות, מגמות וטרנדים, אשר משתנים חדשות לבקרים. לכן, בעת בחירת השמלה ניתן בהחלט “ליישר קו” עם האופנות אשר מאפיינות את התחום בנקודת זמן מסוימת: לא רק שנה קלנדרית, כי אם גם עונה ספציפית בשנה. אפשר להתרשם ממגוון הקולקציות באתרים של מעצבים וחנויות בתחום, כמו גם להיעזר גם אנשי מקצוע: מוכרות בחנויות שמלות, מעצבות, תופרות וכיוצא בזה.

יחד עם זאת, ברור דבר נוסף: השמלה צריכה להתאים לך במידה המלאה ביותר. זו צריכה להיות שמלה אשר מחמיאה לגוף שלך, מבליטה את כל מה שראוי להבליט (“נקודות החוזק”) וכן מסתירה את מה שנדרש לעיתים להסתיר. זו הסיבה בגינה שמלה שנראית מצוין על גבי מישהי אחת עלולה לא בהכרח להתאים לחברתה, אפילו אם מימדי הגוף שלה נראים דומים על הנייר. שמלות לאירוע, כתוצאה מכך, חשוב לבחור רק לאחר שמודדים אותן הלכה למעשה, כאשר ייצור שמלות מ”אפס” ראוי שיתבצע לאחר מדידות מדויקות של הגוף.

נקודה חשובה נוספת: היות וייתכנו שינויים במימדי הגוף בחודשים הארוכים הדרושים לתהליך, נהוג לבצע את המדידות של השמלה במספר מועדים. מכאן, שההמלצה הכמעט יחידה בלא מעט מצבים היא להתחיל את הליך החיפוש אחר השמלה מספר חודשים לפני מועד האירוע המתוכנן. בדרך זו ניתן יהיה גם לבצע את החיפוש בצורה נינוחה ככל האפשר: אחרי הכול, גם כך הכנה לקראת אירוע אינה פשוטה תמיד.

סוגיית המחיר

שמלות לאירועים, מעצם המהות שלהן, נחשבות ליוקרתיות יותר מאשר שמלות “סטנדרטיות”, ולכן גם יקרות יותר. זהו תחום שבו טווח המחירים רחב מאד בהיקפו, כאשר שמלות איכותיות באמת עשויות להגיע לסכום של אלפי או עשרות אלפי שקלים. זאת ועוד, שמלה אשר מיוצרת על פי דרישת הלקוחה, בתפירה אישית, עשויה להעלות את המחיר עוד יותר.

אז מה ניתן לעשות? ובכן, ברור כי סוגיה זו לא צריכה להביא לויתור על החלום ההצטיידות בשמלה המושלמת. עם קצת מאמצים ניתן למצוא הצעות משתלמות ביותר, גם אם בצורה של התפשרות: למשל, בחירת שמלה מקולקציה קודמת, או אפילו השכרת שמלה (נפוץ במיוחד במקרה של שמלה לחתונה). בכל מקרה, מומלץ מאד להגדיר מראש תקציב בו יכולים לעמוד, תוך התחשבות ביכולות הכלכליות ובמשתנים אחרים שמרכיבים את תמונת האירוע.


נגישות