• חיפוש כללי
  • עסקים
  • אירועים
  • בלוגים

בוטוקס

בוטוקס הכינוי “בוטוקס” הוא השם המסחרי אשר ניתן לחומר בשם בוטולוניום טוקסין, שמופרש את ידי חיידק מוכר. החומר המסחרי בוטוקס, אינו חומר טהור כמובן והוא נמהל בכל מיני חומרים נוספים, אך הבוטולוניום טוקסין הוא החומר העיקרי הפעיל, והוא אשר יוצר את האפקטים השונים של הבוטוקס. אחד הטיפולים המוכרים ביותר שאליו בוטוקס משמש הוא העלמת קמטים, בוטוקס הפך שם נרדף לטיפול הזה. כמובן, שבוטוקס משמש גם למספר גדול של טיפולים אחרים, אך הם נמצאים מחוץ לטווח של המאמר הזה.

היתרונות של בוטוקס

בניגוד לטיפולים יותר אברסיביים להעלמת קמטים, כגון מתיחת פנים, בוטוקס הוא טיפול נורא פשוט וגם מאד לא פולשני. הוא אינו דורש הרדמה, ובנוסף גם זמן מנוחה כמעט שלא נדרש לאחר הטיפול. הטיפול מתבצע על ידי רופא מומחה ברפואה אסתטית. הרופא משתמש במזרק קטן ודק, ומזריק בפנים במספר מקומות את החומר. ככל שהרופא יהיה טוב יותר, כך ההזרקה תיהיה מדוייקת יותר, ותשמר הבעה טובה וחדה. החומר שמוזרק, הלא הוא הבוטולוניום טוקסין המדובר, משתק את שרירי הפנים, ומונע כיווצי שרירים שמובילים בתורם – לקמטים.

כמה זמן נמשכת השפעת החומר

השפעת החומר נמשכת כמספר חודשים, לעיתים רחוקות עד חצי שנה, כאשר היא מגיעה לשיא שלה כמספר שבועות לאחר השימוש.

סיבוכים שעלולים להגרם מהזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס יכולה להוביל גם לסיבוכים שונים, שנובעים בד”כ מהזרקה לא נכונה, כגון: צניחה זמנית של העפעף או הבעות לא סימטרית של הפנים. הבוטוקס הוא זמני, לטוב ולרע, ולכן גם התופעות הללו הינן זמניות בדרך כלל. עם זאת, ניתן לצמצם באופן יעיל את הופעת תופעות הלוואי הללו אם בוחרים ברופא טוב ומוכר. רצוי מנתח, מכיוון שרופאים אלו מכירים את האנטומיה של האדם בצורה טובה, ולכן יכולים לבחור את אזורי ההזרקה וכמות החומר בצורה טובה. בנוסף, רצוי לדבוק באותו רופא, מכיוון שהוא יכול לראות את השפעת החומר על הפנים שלכם ולצפות אותה בעתיד, לאחר שראה את ההשפעה.

* המאמר אינו נכתב על ידי איש מקצוע, אלא על ידי אדם פרטי. לקבלת ייעוץ מקצועי יש לפנות לרופא בלבד.


נגישות